MATEŘSKÁ ŠKOLA KLÍČEK

VENDRYNĚ - ZAOLŠÍ

Informace o naší školce

MOTTO:

"Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít správný klíč, aby si je otevřely samy."

Naše Mateřská škola – Przedszkole KLÍČEK je malotřídní školou rodinného typu, která poskytuje předškolní vzdělávání v českém a polském vyučujícím jazyce. Kapacita mateřské školy je stanovena na maximální počet 30 dětí, ve věkovém rozmezí zpravidla 3-7 let. Děti jsou rozděleny do dvou heterogenních tříd dle vyučujícího jazyka. Děti se zde učí žít v kolektivu rozdílných věkových skupin, navzájem si pomáhat, respektovat se a získávat potřebné zkušenosti pro další životní etapy. 

Zaměření naší mateřské školy je všeobecné, ale  vychází  především z její  specifičnosti a tou je dvojjazyčná výchova a vzdělávání. Denně se zde setkávají děti dvou národnosti- Polské a České - vzájemně se ovlivňují, hrají si, spolupracují, vzdělávají se, kamarádí.  Tímto je dětem umožněno poznávat, tolerovat a přijímat odlišnosti obou jazyků. 

Budova mateřské školy je umístěna v okrajové části obce, přímo u hlavní komunikace, je obklopena rodinnou zástavbou a hojností zeleně. Přímo před budovu MŠ je možnost parkování. Škola je dobře dostupná všem dětem, rodičům i přátelům školy.

Jednopatrová budova během posledních let prošla několika venkovními úpravami (zateplení, nová venkovní fasáda, výměna oken či odvlhčení zdiva ve sklepních prostorách) a nově také rekonstrukcí a úpravami interiéru školy. Vznikly nové prostory pro dětskou šatnu a zároveň samostatný sklad potravin, který slouží školní jídelně.

V přízemí školy se nachází vstupní schodiště, šatna pro děti, dětské sociální zařízení, školní jídelna se skladovými prostory a kancelář ředitele školy. Ke vzdělávání dětí je využívána prostorná herna s navazující třídou. V prvním patře budovy je umístěna třída pro děti s polským vyučujícím jazykem, stálá ložnice a půdní prostory.  

Venkovní areál školy je tvořen prostornou a upravenou školní zahradou, která je vybavena herními prvky, pískovištěm, zahradním domečkem, umělým svahem, dřevěnou houpačkou a dlážděných chodníkem, který je dětmi využíván k jízdě na odrážedlech a koloběžkách. Podél plotu je vysázena užitková zahrádka v podobě jahodových, rybízových či malinových keřů. Součástí okrasné zahrady jsou bylinkové záhony. V oddělené části zahrady je postaven plechový domek, ve kterém je umístěno nářadí, sloužící k údržbě školní zahrady. Celý areál školy je oplocen a opatřen uzamykatelnou brankou. 

 

 

Naše mateřská škola pracuje podle školního vzdělávacího programu s názvem:

 

„ BAREVNÝCH KLÍČKŮ MÁME PĚT, ODEMYKÁME S NIMI SVĚT.“ 

  1.     integrovaný blok - Klíček ví jak zdravě žít, chce nás všechno naučit. 
  2.   integrovaný blok - Rodinu i kamarády v srdíčku my máme, co je dobře a co není s dalším klíčkem poznáváme. 
  3. integrovaný blok - Klíčkem svátky otvíráme, už je všechny dobře známe. 
  4.  integrovaný blok - Velký klíček v kapse máme, přírodu s ním odmykáme. 
  5.    integrovaný blok - Všechny země navštívíme, s klíčkem my se neztratíme. 

 

 

 

Kalendář akcí

červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Naše fotky

Ovocný den