MATEŘSKÁ ŠKOLA KLÍČEK

VENDRYNĚ - ZAOLŠÍ

Informace o naší školce

MOTTO:

"Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít správný klíč, aby si je otevřely samy."

Naše Mateřská škola – Przedszkole KLÍČEK je malotřídní školou rodinného typu, která poskytuje předškolní vzdělávání v českém a polském vyučujícím jazyce. Kapacita mateřské školy je stanovena na maximální počet 30 dětí, ve věkovém rozmezí zpravidla 3-7 let. Děti jsou rozděleny do dvou heterogenních tříd dle vyučujícího jazyka: FAZOLKY- třída s českým vyučujícím jazykem, GROSZKI- třída s polským vyučujícím jazykem. Děti se zde učí žít v kolektivu rozdílných věkových skupin, navzájem si pomáhat, respektovat a získávat potřebné zkušenosti pro další životní etapy. 

Zaměření naší mateřské školy je všeobecné, ale  vychází  především z její  specifičnosti a tou je dvojjazyčná výchova a vzdělávání. Denně se zde setkávají děti dvou národnosti- Polské a České - vzájemně se ovlivňují, hrají si, spolupracují, vzdělávají se, kamarádí.  Tímto je dětem umožněno poznávat, tolerovat a přijímat odlišnosti obou jazyků. 

Budova mateřské školy je umístěna v okrajové části obce, přímo u hlavní komunikace, je obklopena rodinnou zástavbou a hojností zeleně. Přímo před budovu MŠ je možnost parkování. Škola je dobře dostupná všem dětem, rodičům i přátelům školy.

Jednopatrová budova během posledních let prošla několika venkovními rekonstrukcemi (zateplení a omítnutí budovy, výměna oken) i drobnými interními úpravami. V přízemí školy se nachází vstupní hala, šatna, dětské sociální zařízení, školní kuchyně, ředitelna a skladové prostory. Ke vzdělávání dětí je využívána prostorná herna a navazující třída. V prvním patře je umístěna třída s polským vyučujícím jazykem, stálá ložnice a velké půdní prostory.

Venkovní areál školy je tvořen rozsáhlou a upravenou školní zahradou.

Ta je vybavena četnými herními prvky, pískovištěm, zahradním domečkem, umělým svahem a dlážděným chodníkem, který je dětmi využíván k jízdě na odrážedlech a koloběžkách. Podél plotu je užitková zahrádka v podobě vysázených jahodových a rybízových keřů. Součástí okrasné zahrady jsou bylinkové záhony.

Celý areál školy je oplocen a opatřen uzamykatelnou brankou.

 

Naše mateřská škola pracuje podle školního vzdělávacího programu s názvem:

 

„ HLEDEJ S NÁMI KLÍČKY ČTYŘI, OTEVŘEŠ SVĚT BEZ OBTÍŽÍ“ 

 

  1.    integrovaný blok – Klíčkem podzim otvíráme, listí přitom nasbírám
  2.  integrovaný blok – S klíčkem máme další plány, otevřeme zimní brány
  3. integrovaný blok – Jaro veze zlatý klíč, jmenuje se petrklíč
  4.  integrovaný blok – Klíčkem léto odmykám, do světa se podívám


Kalendář akcí

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Naše fotky

Plaváčci