MATEŘSKÁ ŠKOLA KLÍČEK

VENDRYNĚ - ZAOLŠÍ

KARNEVAL

V naší mateřské škole se děti seznamují s různými tradicemi či zvyky. Únorovou tradicí je v naší školce KARNEVAL, který dorazil i letos, a to ve čtvrtek 25. února v dopoledních hodinách. Děti se na něj připravovaly celý týden: vybarvovaly a vystřihávaly karnevalové masky, trénovaly tanečky, vyráběly klauny a pomáhaly také s karnevalovou výzdobou třídy i herny. Rázem se školka proměnila v pohádkovou říši plnou princezen, klaunů, Karkulek, pirátů, čarodějnic a spoustu dalších pohádkových postav. Všechny kostýmy byly velice krásné a zajímavé. Tento den si děti užily naplno. Zpívaly, tančily s balónky, hrály různé hry, soutěžily a hlavně se moc nasmály. Domů si odnášely balíčky s drobnými dárečky a čokoládovou medaili.

Rádi bychom PODĚKOVALI rodičům Tadeáška za sladké i slané občerstvení pro děti a rodičům Magdalénky za finanční příspěvek k nákupu karnevalových odměn :-) DĚKUJEME! 

                                                                        Zapsala: Szarowska Karolina

Školičkové Vánoce

v pondělí 21.12. 2020 se naší školičkou rozezněly koledy, zavonělo vánoční cukroví a rozsvítily se světýlka na vánočním stromečku. Všechny děti i paní učitelky byly slavnostně oblečeny a tak ŠTĚDRÝ DEN v naší školce mohl začít. Po připomenutí vánočních tradic a po ochutnávce voňavého cukroví zazvonil zvoneček a děti se mohly pustit do rozbalování dárečků, které našly pod vánočním stromečkem. A protože jich bylo opravdu hodně, každý si mohl najít něco, co právě on pod stromečkem hledal. Nové hračky sice zůstaly v mateřské škole, ale i tak si děti domů odnášely vánoční "výslužku" i medové perníčky. V úterý si děti ještě s novými hračkami dostatečně vyhrály a mateřská škola se po dobu vánočních prázdnin uzavřela. 

                                                                                                                                                                                                     Zapsala: Urbanová Naďa 

 

Mikulášská nadílka

V pátek 4.12.2020 zavítali do naší mateřské školy Mikuláš, čert a anděl. Mikulášská besídka se v tomto roce uskutečnila bez rodičů a to z důvodu nepříznivé doby pandemie. Protože děti si samozřejmě byly vědomy toho, že občas trošinku zazlobí, připravily si pro vzácnou návštěvu básničky a písničky v českém i polském jazyce opravdu pečlivě. Besídku jsme si moc užili, děti byly statečné a za své vystoupení dostaly bohatou mikulášskou nadílku.                     

                                                                                                                                                                                             Zapsala: Szarowska Karolina

Divadlo ENTENTÝKY: O Bojance a velkém lháři

Veverka Terka a myška Klárka opět zavítaly do naší školky. Poučná pohádka "O Bojance a velkém lháři" byla o tom, že nejen princezny se musí umět chovat slušně. A ani v této pohádce nechyběla písnička, pohyb a legrace. Všechny děti byly vtaženy a zapojeny do pohádky, kterou zakončily potleskem a tanečkem. Dětem se divadélko velmi líbilo a už teď se těšíme na další pohádku.

                                                           Zapsala Szarowska Karolina

 

Projektový den - URSUS

I když je doba nelehká a základní školy musely být uzavřeny, naše mateřská škola je nadále v běžném režimu a naštěstí i bez nepříjemných omezení, která jsou vládou nařízena. Rozhodli jsem se proto, že si pro nové zážitky zajedeme do centra v Dolní Lomné URSUS. Celé zážitkové centrum jsem měli jen pro sebe. Hodné "tety" nás provedly celým areálem a také výukovým programem plným zajímavých aktivit a činností.  Děti se seznámily s faunou i flórou Beskyd, zblízka si mohly prohlédnout a osahat maketu Beskyd, přírodniny či rostliny, které se zde nacházení. Hlavní ale bylo seznámit děti se šelmami, které mohou v Beskydech potkat v čele s MEDVĚDEM HNĚDÝM. Děti si mohly porovnat svou dlaň s medvědí stopou, poslechnout si zvuky které vydává a také si prohlédnout jeho běžnou potravu. A nechybělo ani dovádění na zahradě zážitkového centra, které je plné přírodních atrakcí pro děti. Celé dopoledne byli děti pilnými posluchači a věříme, že projektový den měl smysl. 

                                                                                                                                                                                                         Zapsala: Urbanová Naďa

Mrkvičková drakiáda

V úterý 20.10. se uskutečnila v naší školičce již tradiční DRAKIÁDA, tentokrát „MRKVIČKOVÁ“. Bohužel vzhledem k aktuální epidemiologické situace se nemohla drakiáda konat s našimi rodiči, ale i tak jsme se jí nevzdali a vyrazili s dráčky na nedaleký kopec. Nejdříve ale byly připravené disciplíny na školní zahradě: hod mrkví, vožení mrkve v kolečkách, sázení a sklízení mrkve v pískovišti. Poté jsem společně vyrazili na nedaleký kopec, a protože nám přálo pravé podzimní počasí, draci létali jako diví. Děti si celou drakiádu moc užily a za účast byly odměněny balíčkem, který obsahoval draka od firmy BRADOP, mrkvový džus a mrkvovou přesnídávku.

                                                                                                                                                                                            Zapsala: Szarowska Karolina

Projektový den v MŠ

V měsíci říjnu proběhl v MŠ PROJEKTOVÝ DEN s názvem JAK SE ZDRAVÍK A JEDLÍK SKAMARÁDILI, který byl zaměřený na podporu zdravého stravování u dětí. Cílem programu bylo vysvětlit a ukázat dětem, jaké potraviny se pěstují u nás v České republice a odkud jsou například exotické druhy ovoce, které máme doma v kuchyni. Programem nás provázeli dvě maňásci -Zdravík a Jedlík. Děti se seznámily s pyramidou potravin a zjistily, které potraviny jsou pro nás prospěšné a které nikoliv. Dozvěděli jsme se, kolikrát denně se stravovat, a které potraviny by v našem jídelníčku měly být každodenní záležitostí. Seznámili jsme se také s druhy sportů a zjistili jsme, jak je důležitý pravidelný pohyb. Celý program byl prokládán pohybovými aktivitami a relaxačními činnostmi na uvolnění a zklidnění dětského organismu. Na závěr programu  děti dostasly ochucený mléčný výrobek, omalovánku, pexeso a diplom. 

                                                                                                                                                                                            Zapsala: Karolina Szarowska

 

 

Kalendář akcí

duben 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Co nás čeká

Naše fotky

Co umí zima/ Co zima...