MATEŘSKÁ ŠKOLA KLÍČEK

VENDRYNĚ - ZAOLŠÍ

Naše projekty

Od začátku školního roku je naše školka zapojena do několika celoročních projektů. Prvním z nich je již tradiční cvičení pod názvem "TŘINEC CVIČÍ S DĚTMI, PRO RADOST A PRO ZDRAVÍ", v rámci kterého každé pondělí cvičí předškoláci s paní cvičitelkou tohoto projektu.

Druhý projekt "ČTEME SI" probíhá ve spolupráci s knihovnou Třinec. Jednou v měsíci nás navštíví mentorka Maruška, která dětem představí vždy jednu dětskou knihu. Na konci lekce děti dostávají domácí zadání, ve kterém mají za úkol společně s rodiči číst úryvek z nové knihy a dokreslit obrázek k textu. Knihovna se tímto snaží spojit vzájemnou spolupráci školy, rodiny a knihovny a upevňovat tak zájem dětí o čtení a prohlížení knížek. 

Třetí celoroční projekt naší školky "SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY" má za cíl posilovat ve všech dětech lásku k pohybu. Pod vedením obce sokolské děti upevňují své pohybové dovednosti a zvyšují svou pohybovou zdatnost.  

Spolupráce s těšínským divadlem loutek umožňuje našim dětem navštívit několikrát ve školním roce divadlo a shlédnout loutkovou pohádku. Letošní první loutková pohádka měla název O SLUNEČNÍKU, MĚSÍČNÍKU A VĚTRNÍKU. Už teď se těšíme na tu další.  

 

Kalendář akcí

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Naše fotky

Den babiček a dědečk...